Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023 r.

1. Dziś trzecia niedziela wielkanocna obchodzona także jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona XV tydzień biblijny w Polsce. Rozpocznie się on Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Jest to inicjatywa, która ma inspirować do częstszego indywidualnego i wspólnotowego sięgania po Słowo Boże.

2. Wspomnienia i święta liturgiczne: w poniedziałek, 24 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji; we wtorek, 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę, 29 kwietnia święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. Za tydzień ksiądz proboszcz wyjeżdża na kwestę do rodzinnej parafii: do Wierzawic. Na miejscu będzie zastępował ks. prałat Krzysztof z Dajtek. Plan na ten tydzień: w czwartek Msza św. tylko rano o godz. 07.00, w piątek i sobotę o godz. 17.00, a po niej różaniec.

4.  We wtorek, 2 maja 2023 r. odbędzie się w Gietrzwałdzie drugie modlitewne czuwanie, podczas którego będzie rozważana druga boleść Matki Bożej: „Ucieczka do Egiptu” – w intencji o nawrócenie i miłosierdzie dla jawnych grzeszników, wrogów Kościoła i naszej Ojczyzny. Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej rozpoczyna się o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończy się Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

5. Trwają prace przy budowie kościoła: zakończone zostało tynkowanie ścian nawy głównej, zostało rozstawione rusztowanie w kaplicy bocznej. Dziękuję stałej ekipie za pomoc Ryszardowi Koźniewskiemu, Ryszardowi Lasmanowiczowi oraz Włodzimierzowi Świniarskiemu. W prezbiterium dobiegają końca prace związane z wykonaniem sufitu, a na plebanii kończenie układania dachówki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę kościoła.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Joanna Bronszewska oraz Waldemar Wojsz, zamieszkali na terenie naszej parafii.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Margalskim.

8. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.