Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 07.05.2023 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszej kaplicy tylko w dni powszednie o godz. 17.30, z wystawieniem Najśw. Sakramentu, natomiast o godz. 19.00, przy kapliczce pod lasem, na końcu ul. Gościnnej.

2. Za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 11.00; w miarę możliwości proszę parafian o przyjście na Mszę o innej godzinie. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę, o godz. 09.30. Spowiedź w sobotę, od godz. 10.00. Prosimy, aby dzieci przyniosły alby i świece chrzcielne oraz zrobiły wcześniej rachunek sumienia.

3. W środę, 17 maja o godz. 16.30 zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Spotkania organizacyjne we wtorek i czwartek, zapraszam młodzież – kandydatów na godz. 17.30. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców w sobotę, 13 maja, od godz. 10.30. Obecność obowiązkowa.

4.  Dziękuję ks. prałatowi Krzysztofowi i ks. Adamowi z Dajtek za zastępowanie w czasie wyjazdu na kwestę do  Wierzawic. Módlmy się za wszystkich ofiarodawców, którzy wspomagają naszą parafię. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary na budowę naszego kościoła.

5. Zapraszamy na Procesję Różańcową. Wyruszy ona w sobotę, 13 maja z katedry św. Jakuba w Olsztynie po Koronce do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Zakończenie w parafii Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Bajkowej gdzie o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę.

6.  Wspomnienia i święta liturgiczne: w poniedziałek, 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Joanna Bronszewska oraz Waldemar Wojsz, zamieszkali na terenie naszej parafii.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Gwozdowicz.

9. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.