Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

1. Ostatnie wypominki w tym roku zostaną odmówione we wtorek o godz. 17.30.

2. Rozpoczynamy adwent: zapraszam na roraty we wtorki i czwartki o godz. 18.00, szczególnie proszę o przyjście dzieci z lampionami.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; w piątek o godz. 17.30 różaniec, okazja do spowiedzi, o godz. 18.00 Msza św. i adoracja Najśw. Sakr.; w sobotę o 08.30 różaniec i Msza św.

4. Za tydzień, w niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 11.00, zostaną poświęcone i rozdane książeczki do nabożeństwa dzieciom klas III przygotowujących się do I-szej Komunii św. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.

5. Od jutra ks. proboszcz będzie roznosił pobłogosławione opłatki. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę kościoła.

6.  Dzisiaj ksiądz proboszcz kwestuje na budowę naszego kościoła w Nidzicy, w Parafii Miłosierdzia Bożego. Módlmy się za wszystkich ofiarodawców.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w sobotę i niedzielę 11 i 12 grudnia.

8. Prace przy budowie kościoła: przygotowujemy się do ocieplenia dachu: zostało rozstawione rusztowanie w prezbiterium, zamówiona jest już wełna, planowane jest wykończenie sufitu deską. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę kościoła.

9. Dzisiaj po Mszach św. s. Rut wraz z dziećmi i młodzieżą będzie zbierać ofiary na dofinansowanie warsztatów przed jasełkami.

10. Do nabycia świece Caritas – wigilijnego dzieła pomocy dzieciom: małe po 7 zł, duże po 15 zł.

11. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz za kwiaty Państwu Gwozdowicz, a pani dr Marii Welenc za dekoracje.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz dobrego rozpoczęcia adwentu.