Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – 21.05.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę, 28 maja będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ostatni dzień okresu wielkanocnego. Mamy obowiązek przypomnieć, że dobiega końca czas wypełnienia zobowiązania do przystąpienia do Komunii św. w okresie wielkanocnym.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszej kaplicy w dni powszednie o godz. 17.30, z wystawieniem Najśw. Sakramentu, natomiast o godz. 19.00, przy kapliczce pod lasem, na końcu ul. Gościnnej. Jutro, w 20 rocznicę rozpoczęcia nabożeństw przy kapliczce, o godz. 19.00 zostanie tam odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy.

3. W naszej parafii w mijającym tygodniu 12 dzieci przystąpiło do I-szej Komunii św., a grupa 26 osób młodzieży przyjęła sakrament bierzmowania. Módlmy się za nich o wytrwanie w łasce sakramentów. Bóg zapłać za dary: kapę pogrzebową od dzieci komunijnych, krzyż procesyjny od bierzmowanych.

4. Rocznica I-szej Komunii św. odbędzie się za tydzień, 28 maja, o godz. 11.00. Spowiedź w sobotę o godz. 09.30.

5. Wspomnienia i święta liturgiczne: W tym tygodniu w liturgii wspominamy w środę Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych, naszą patronkę.

6. Trwają prace przy budowie kościoła: ostatecznie zakończone zostały prace związane z położeniem dachówki – koszt tego zadania to 300 tys. zł (opłacone). Obecnie wykonywany jest sufit w nawie głównej i tynkowane są ściany w kaplicy bocznej oraz w pomieszczeniu gospodarczym przy kaplicy bocznej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Koźniewskim.

8. Tydzień temu zmarł nasz parafianin w wieku 61 lat śp. Leszek Grabowski, bardzo zasłużony dla naszej wspólnoty. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

9. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia.