Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się uroczystość I-szej Komunii św., a w środę o godz. 16.30 zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Módlmy się, aby dzieci i młodzież wzrastali w łasce Bożej i szli wiernie drogami świętości.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w naszej kaplicy w dni powszednie o godz. 17.30, z wystawieniem Najśw. Sakramentu, natomiast o godz. 19.00, przy kapliczce pod lasem, na końcu ul. Gościnnej.

3. Rocznica I-szej Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 28 maja, o godz. 11.00.

4. Wspomnienia i święta liturgiczne: we wtorek, 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i naszej Archidiecezji; dzień imienin księdza proboszcza. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00.

5. Trwają prace przy budowie kościoła: skończone prace w prezbiterium: ściany wytynkowane, sufit wykończony ostatecznie i pomalowany, rozstawione rusztowanie na tzw. stopniu komunijnym do wykończenia sufitu w tej część nawy głównej – między dźwigarami; tynkowane są ściany w kaplicy bocznej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

6. Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie kaplicy rodzicom dzieci komunijnych oraz bierzmowanych.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Joanna Bronszewska oraz Waldemar Wojsz, zamieszkali na terenie naszej parafii – zapowiedź trzecia.

8. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.