Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – jeden z trzech najważniejszych dni w roku liturgicznym.

2. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa majowe. Tradycyjnie na zakończenie, 31 maja, o godz. 19.00, przy kapliczce pod lasem zostanie odprawiona Msza św. Dziękujemy za występ chóru w czasie Mszy św. w mijającym tygodniu, w 20 rocznicę rozpoczęcia nabożeństw przy kapliczce.

3. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu dobiega końca czas zobowiązania do przystąpienia do Komunii św. wielkanocnej.

4. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek do południa. W sobotę o godz. 08.30 różaniec, Msza św. i spotkanie róż różańcowych.

5.  Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku będziemy obchodzili 8 czerwca. W tym roku tradycyjna trasa ul. Kresową, na tzw. Podkówce.

6. Trwa nabór do Katolickiego Zespołu Edukacyjnego św. Rodziny w Olsztynie: tj. do Liceum Ogólnokształcącego im. św. Rodziny przy ulicy Mickiewicza 10 oraz do Niepublicznego Przedszkola im. św. Rodziny.

7. Trwają prace przy budowie kościoła: kończone jest tynkowanie w kaplicy bocznej i wykonywany sufit w nawie głównej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Milewskim.

9. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i  mocy Ducha Świętego.