Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 05.09.2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii, w środę święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

2. Po wakacyjnej przerwie powracamy do formacji sakramentalnej. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00. Przygotowanie do I-szej Komunii św. obecnych klas III rozpocznie się od października. Data tej uroczystości planowana jest na 12 czerwca 2022 r.

3. W niedzielę, 26 września br. o godz. 13.00 w nowym kościele odbędzie się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego. Będzie to doniosłe wydarzenie dla naszej parafii. Proszę o otwartość i zaangażowanie się w przygotowanie do tej uroczystości.

4. Dziś dzień solidarności z Afgańczykami. Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na Caritas z przeznaczeniem na potrzebujących uchodźców z Afganistanu.

5. Prace przy budowie kościoła: przygotowujemy się do założenia kopuły na wieżę. W tym tygodniu zostanie przywieziony krzyż.

Dziękuję za bezinteresowną pracę przy kościele panu Wiesławowi Wiśniewskiemu. Bóg zapłać za wszelką troskę i zaangażowanie w to nasze piękne dzieło budowy kościoła, szczególnie za ofiary na ten cel.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz za kwiaty państwu Kucz. Zapraszam inne rodziny do troski o naszą kaplicę.

7. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich gości i parafian i życzę błogosławionego tygodnia