Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.

2. Za tydzień, w niedzielę, 19 września o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I-szej Komunii św. Spowiedź dla dzieci oraz rodziców w sobotę o godz. 10.00. Spotkanie kandydatów do bierzmowania za tydzień, o godz. 13.15.

3. W niedzielę, 26 września br. o godz. 13.00 w nowym kościele odbędzie się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego. Będzie to doniosłe wydarzenie dla naszej parafii. Proszę o otwartość i zaangażowanie się w przygotowanie do tej uroczystości. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Zostaną odprawione tylko dwie Msze św. w nowym kościele, o godz. 09.00 i 13.00.

        W najbliższą sobotę (18.09), na godz. 10.00 zapraszam wszystkich chętnych do pierwszego etapu przygotowania kościoła do uroczystości (sprzątanie, ustawianie krzeseł). Gdyby ktoś chciałby finansowo wesprzeć przygotowania, można to uczynić wrzucając ofiary do skrzynki.

4. Prace przy budowie kościoła: zostały wstawione ostatnie okna: w prezbiterium. Przywieziony już został krzyż – dziękuję za transport Panu Andrzejowi Złotowskiemu. Krzyż został ufundowany przez firmę Stanisława Janowskiego z Wałcza, kuzyna ks. Proboszcza. W kuli na krzyżu jest kapsuła czasu, można napisać krótki tekst, który zostanie tam włożony.

        Dziękuję rodzinie Januszewskich za ufundowanie belek pod dzwony. W tym tygodniu (w czwartek) planowane jest założenie kopuły na wieżę, proszę o modlitwę o pomyślną i bezpieczną instalację.

Bóg zapłać za wszelką troskę i zaangażowanie w to nasze piękne dzieło budowy kościoła, szczególnie za ofiary na ten cel.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy panu Wiesławowi Prokopczukowi. Zapraszam inne rodziny do troski o naszą kaplicę.

7. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich gości i parafian i życzę błogosławionego tygodnia.