Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w czwartek wspomnienie NMP Loretańskiej.

2. Zapraszam na Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Proszę przynosić ze sobą lampiony.

3. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć świece Caritas – wigilijnego dzieła pomocy. Opłatki już zostały rozniesione do wszystkich parafian. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na okna do nowego kościoła.

4. W sobotę, 12 grudnia odbędzie się procesja różańcowa. Rozpoczęcie w kościele Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 15.00, zakończenie Mszą sw. o godz. 18.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

5. Dziękuję pani Dorocie Więcek za prace ogrodnicze.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy pani Marii Welenc i niewiastom z róży różańcowej.

7. Trwają prace przy budowie kościoła. Rozpoczęła się instalacja pomp ciepła, wykonywane są odwierty. Budynek kościoła jest przygotowywany do wykonania ogrzewania podłogowego. Kontynuowane jest wznoszenie wieży: w mijającym tygodniu została wylana kolejna kondygnacja (ściany i ostatni strop), pozostały najwyższe słupy z wieńcem. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie budowy naszego kościoła, za ofiary składane na ten cel.

8. Wszystkim gościom i parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz owocnego przeżywania adwentu.

We wtorek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia odbędzie się „Godzina łaski”. Zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem o godz. 12.00. Źródła nabożeństwa wywodzą się z objawień z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji. Objawienia przynoszą słowa: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. (…) Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.