Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 08.40, przed Mszą św. o godz. 09.00, a z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.

2. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych w godzinach przedpołudniowych. Wsobotęróżaniecogodz.08.30,Mszaśw.ispotkanieróżróżańcowych.

3. Za tydzień, w niedzielę, 8marca, Msza św. o godz. 11.00 i spotkanie dla kandydatówdobierzmowania.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 12-14 marca (czwartek-sobota).

5. W Olsztynie oraz okolicy zostały ustanowione na czas Wielkiego Postu kościoły stacyjne. Nasza parafia została wyznaczona na poniedziałek, 30 marca.

6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD i RTV, np. pralki, telewizory, komputery). Elektrośmieci można składać pod tarasem przy plebanii do końca marca br. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orioniski oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” w Kamerunie. Na stoliku ulotki.

7. Trwają prace przy budowie kościele. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

8. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.  

9. Do puszki zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Dziękuję za sprzątanie kaplicy PaństwuRobak.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania wielkiego postu.