Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela zwykła – 23.02.2020 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy okres wielkiego postu. W Środę Popielcową (26 lutego) Msze św. w kaplicy, z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 07.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków. 

2. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 08.40, przed Mszą św. o godz. 09.00, a z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.

3. Dzisiaj rozpoczynamy w Polsce Tydzień Modlitwy o trzeźwość naszego narodu.

4. Za tydzień, w I niedzielę marca, Msza św. o godz. 11.00 i spotkanie dla dzieci przed I Komunią św.  i ich rodziców.

5. W Olsztynie oraz okolicy zostały ustanowione na czas Wielkiego Postu kościoły stacyjne. Liturgia stacyjna pochodzi z tradycji pierwszych wieków i jest formą przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Nasza parafia została wyznaczona na poniedziałek, 30 marca.  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 12-14 marca (czwartek-sobota).

6. Dzisiaj, po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek jako wynagrodzenie dla pani organistki.

7. Trwają prace przy budowie kościele. Dziękuję za pomoc w pracach budowlanych panu Henrykowi Krysiakowi, dziękuję za każde, nawet najmniejsze zaangażowanie w sprawy naszej parafii, szczególnie w budowę kościoła. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

8. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.  

9. Dziękuję za sprzątanie kaplicy i kwiaty państwu Prokopczukom.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę Bożego błogosławieństwa i dobrego rozpoczęcia wielkiego postu.