Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020 r.

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 08.40, przed Mszą św. o godz. 09.00, a z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.30.

2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 12-14 marca (czwartek-sobota). Plan: czwartek Msza św. z nauką o godz. 18.00, piątek – godz. 17.30 Droga krzyżowa, Msza św. z nauką rekolekcyjną, w sobotę Msze św. z naukami o godz. 10.00 i 18.00. Spowiedź św. w piątek i sobotę przed Mszą św. Rekolekcje poprowadzi ks. Sławomir Skorupski – proboszcz z Henrykowa.

3. Dzisiaj Msza św. o godz. 11.00 i spotkanie dla kandydatówdobierzmowania.

4. Organizowany jest tzw. Krąg Rodzin Domowego Kościoła. Rodziny – małżeństwa, które chciałyby zapisać (należeć) do tego kręgu proszę o zgłaszanie się w zakrystii.

5. W Olsztynie oraz okolicy zostały ustanowione na czas Wielkiego Postu kościoły stacyjne. Nasza parafia została wyznaczona na poniedziałek, 30 marca.

6. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD i RTV, np. pralki, telewizory, komputery). Elektrośmieci można składać pod tarasem przy plebanii do końca marca br. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orioniski oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” w Kamerunie. Na stoliku ulotki.

7. Trwają prace przy budowie kościele. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

8. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.  

9. Do skrzynki zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Dziękuję za sprzątanie kaplicy PaństwuMaksymowicz.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę Bożego błogosławieństwa i owocnego przeżywania wielkiego postu.