Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024 r.

1. Wspomnienia i święta liturgiczne: w poniedziałek – święto Najśw.Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, w niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w dni powszednie w kaplicy, w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00, przy kapliczce pod lasem codziennie o godz. 19.00.

3. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w środę, 29 maja o godz. 16.30 w nowym kościele. Zapraszam rodziców i kandydatów do przygotowania kościoła w najbliższą sobotę, na godz. 10.00.

4. W czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. w nowym kościele o godz. 09.00 i 10.30. Procesja rozpocznie się o godz. 11.30 sprzed kościoła św. Wawrzyńca. Przejdziemy ulicami: Bałtycką, Żurawią i Kresową. W naszej parafii będą dwa ołtarze.

5. Trwają prace przy budowie kościoła: Została zakupiona kolejna partia granitu na posadzkę w nawie głównej. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na budowę kościoła.

6. Dziękuję za odnowienie i aktualizację tablicy ogłoszeń przy krzyżu panu Krzysztofowi Zielińskiemu.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Pepol.

8. Wszystkim parafianom i gościom światła Ducha Świętego i wstawiennictwa Matki Bożej.