Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12.05.2024 r.

1. Wspomnienia i święta liturgiczne: we wtorek święto św. Macieja, Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski oraz archidiecezji warmińskiej, dzień imienin ks. proboszcza, zapraszamy na Mszę św. imieninową o godz. 18.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w dni powszednie w kaplicy, w niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00, przy kapliczce pod lasem codziennie o godz. 19.00.

3. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie okresu wielkanocnego. Tego dnia odbędzie się spotkanie i Msza św. dla kandydatów do bierzmowania o godz. 11.00.

4. Dzisiaj 24 dzieci przystępuje do Iszej Komunii św. Msza Święta dziękczynna w pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii św. odbędzie się 26 maja.

5. Trwają prace przy budowie kościoła: został ustawiony kamienny ołtarz oraz ambonka, ostatecznie zakończono tynkowanie ścian, większość ścian już jest pomalowanych, została wymurowana ścianka na klatce schodowej na chór. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na budowę kościoła.

Dziękuję za wielką mobilizację w przygotowaniu kościoła do uroczystości I-szej Komunii św.

6. Zapowiedzi przedślubne: sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

        – Justyna Langowska z naszej parafii oraz Wojciech Warchoł z Jastkowa k. Lublina

        – Agata Margalska z naszej parafii oraz Maciej Kragiel pochodzący z Marłut, a mieszkający już w naszej parafii

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Ryżkowskim.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów od Zmartwychwstałego Pana i wstawiennictwa Matki Bożej.