Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

1. Msze św. roratnie będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie dzieci i młodzież, proszę przynieść ze sobą lampiony.

2. Wspomnienia liturgiczne: w czwartek, 7 grudnia, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; jest to także I czwartek miesiąca; w piątek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta o 12.00 w Godzinie Łaski.

3. Trwają prace przy budowie kościoła: wykonany został sufit wraz z ociepleniem na klatce schodowej prowadzącej na chór, wykonywany jest sufit w kancelarii, skończone tynkowanie ścian pod chórem, trwa tynkowanie balustrady chóru, w wtorek będzie rozstawiane rusztowanie w bocznej kaplicy – zapraszam do pomocy. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

4.  Ojciec proboszcza Tadeusz Baj w miniony czwartek, w uroczystość św. Andrzeja Apostoła, patrona archidiecezji warmińskiej, otrzymał od ks. Abpa Józefa Górzyńskiego medal „Prodesse auso” za ofiarną pracę dla naszej parafii. Składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy.

5. Do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom- przy wyjściu z kaplicy. Opłatki będą roznoszone od poniedziałku. Ofiary z opłatków będę przeznaczone na posadzkę w nowym kościele, tradycyjnie będzie można złożyć ofiarę kartą płatniczą.

6. Zachęcamy do lektury katolickich czasopism: w Gościu Niedzielnym zaczyna się cykl adwentowy. Polecamy także dwumiesięcznik, magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła”. Aktualny numer, w cenie 12 PLN poświęcony został kwestii historyczności Jezusa.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Złotowskim, a za dekoracje róży różańcowej na czele z P. dr Marią Welenc .

8. Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii – parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia i dobrego rozpoczęcia adwentu.