Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu  – 26.03.2023 r.

1 Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: drogi krzyżowe: dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. porannej oraz o godz. 13.00.

2. Plan tego tygodnia: jutro, w poniedziałek w naszej parafii wypada dzień stacyjny: od godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego, o godz. 17.00 Msza św., po niej różaniec. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 17.00, w czwartek o godz. 18.00, w piątek tylko rano o godz. 06.30, w sobotę Msza św. tylko rano o godz. 08.00 z udziałem róż różańcowych, po Mszy św. różaniec. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.00 i spotkanie przed I-szą Komunią św.

Za tydzień niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w Olsztyńskiej Drodze Krzyżowej ulicami Starego Miasta, w dniu 31 marca (piątek). Msza św. o godz. 19.00 w  olsztyńskiej katedrze. Droga Krzyżowa wyruszy o godz. 20.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.

4. 2 kwietnia br., w osiemnastą rocznicę odejścia do Domu Ojca największego z naszych rodaków – Św. Jana Pawła II, w Olsztynie o godz. 14.45 z Katedry wyruszy Procesja Różańcowa, która zakończy się w kościele Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej przy ul. Bajkowej 15.

5.  Trwają prace przy budowie kościoła: tynkowane są ściany i filary nawy głównej (druga strona), a w prezbiterium trwają prace przy wykończeniu sufitu (wieszane są stelaże i mocowana wełna).

 Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom za złożone ofiary na budowę kościoła. Zachęcam do przekazania 1,5 % na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy):  Bosko – Olsztyn. Karteczki z informacją na stoliku.

6. Do skrzynki zbierane są ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu ZAWAL.

8. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy owocnego przeżywania wielkiego postu.