Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela zwykła  – 19.02.2023 r.

1W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (22 lutego) rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia Msze św. w naszej kaplicy będą odprawione o godz.: 7.00, 12.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych posiłków.

2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa wielkopostne: drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. porannej oraz godz. 13.00.

3. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2023/2024. Przyjmowane są dzieci i uczniowie do: Przedszkola im. Świętej Rodziny i Katolickiej  Szkoły  Podstawowej przy Parafii  Chrystusa Odkupiciela Człowieka, Liceum  Ogólnokształcącego i Technikum Informatycznego przy  Parafii  Najświętszego  Serca  Pana Jezusa. Więcej  informacji  na  plakacie  i  na  stronach  internetowych  Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny: www.zsk.olsztyn.pl. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży, którzy chcieliby uczyć się i wzrastać w przyjaznym środowisku promującym wartości katolickie.

4. W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 24 lutego, przypada pierwsza rocznica wybuchu wojny na Ukrainie. Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP, zwraca się z apelem, by we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.

5.  Trwają prace przy budowie kościoła: związane z położeniem dachówki na plebanii: już prawie ukończona została strona wschodnia. W nowym kościele trwa tynkowanie ścian: prezbiterium już jest gotowe, rozstawione zostało rusztowanie na kolejne ściany. Dziękuję za pomoc w pracach p. Ryszardowi Koźniewskiemu, Włodzimierzowi Świniarskiemu oraz Henrykowi Krysiakowi.

 Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom za złożone ofiary na budowę kościoła. Zachęcam do przekazania 1,5 % na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy):  Bosko – Olsztyn. Karteczki z informacją na stoliku.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy rodzinie Tołwińskim.

7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy dobrego rozpoczęcia wielkiego postu.