Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela zwykła  – 10.07.2022 r.

1. Wspomnienia liturgiczne: Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj”. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W ten sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy

2. Za tydzień, w niedzielę, po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na dofinansowanie kolonii dla dzieci.

3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie, złożone ofiary i wspieranie naszego pięknego dzieła budowy kościoła. Dziękuję za fundację zegara na wieżę. Dziękuję Zdzisławowi i Szymonowi Januszewskim za prace w pozyskaniu drewna na kontrłarty.

4. Ogłaszam zbiórkę elektrośmieci i złomu. Proszę składać te rzeczy do „szopki”.

5. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Mateuszowi Kuczowi.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.