Ogłoszenia duszpasterskie – XVI niedziela zwykła – 18.07.2021 r.

1.  W przyszłą niedzielę 25 lipca, gdy zwyczajnie przypada święto św. Jakuba i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów.

2. Nasza Parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę w pierwszą sobotę miesiąca, 7 sierpnia, do Stoczka Klasztornego, Reszla i Świętej Lipki. Koszt 70 zł (przejazd i obiad). Zgłoszenia wraz z zaliczką przyjmuje Pani dr Maria Welenc.

3. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zgromadzone w ten sposób środki finansowe będą przeznaczone na pomoc misjonarzom. Do końca lipca sprzęt można składać przy „szopce”.

4.  Ks. Abp Stanisław Gądecki Przewodniczący KEP pisze w swoim liście: „w ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie”.Ks. Abp Józef Górzyński przychyla się do tego apelu i prosi, aby „tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska”.

5. Trwają prace przy wykonaniu kopuły na wieżę: układanie blachy. Została zakupiona i przywieziona czerwona cegła do obmurowania wieży (8 tys. sztuk). Bóg zapłać wszystkim za wsparcie budowy kościoła, za wszelkie ofiary składane na ten cel, a przede wszystkim za modlitwę w tej intencji.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Margalskim, a za kwiaty państwu Rychlikom i Prokopczukom.

7. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia oraz udanego wypoczynku.