Ogłoszenia Duszpasterskie – IV niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

1. Rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii odbędą się w niedziele 21 i 28 marca. Nauki rekolekcyjne oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św. oraz Gorzkich Żali.

2. W naszej Archidiecezji nas czas Wielkiego Postu zostały ustanowione kościoły stacyjne. Nasza kaplica będzie kościołem stacyjnym w poniedziałek, 22 marca. Tego dnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do spowiedzi, o godz. 17.30 Gorzkie Żale, a następnie Msza św.

3. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątek: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych, w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a po nich Msza św. (ok. godz. 16.30).

4. Trwa nowenna do św. Józefa, o godz. 17.30 różaniec, a po nim modlitwy kolejnych dni. W uroczystość św. Józefa, w piątek, 19 marca, Msze św. o godz. 07.00 i 18.00.

5. Organizowana jest zbiórka starych telefonów i tabletów. Środki pozyskane z tej akcji zostaną przeznaczone na remont domu rekolekcyjnego Zacheusz w Nowym Kawkowie. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy jest pudełko, gdzie możemy wrzucać te sprzęty.

6. Bóg zapłać za wsparcie budowy naszego kościoła, za wszelkie ofiary składane na ten cel. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy regularnie pomagają budować świątynię. Obecnie zostały zamówione okna – 27 sztuk.

7. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.

8. Dziękuję rodzinie Pepol za sprzątanie kaplicy.

9. Wszystkim gościom i parafianom życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa naszego patrona św. Jana Bosko.