Ogłoszenia Duszpasterskie – II niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

1. W naszej Archidiecezji nas czas Wielkiego Postu zostały ustanowione kościoły stacyjne. Nasza kaplica będzie kościołem stacyjnym w poniedziałek, 22 marca. 

2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątek: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych, w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a po nich Msza św. (ok. godz. 16.30).

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę różaniec o godz. 08.30 i Msza św. z różami różańcowymi.

4. Spotkanie przed I-szą Komunią św. dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w niedzielę, 14 marca, od godz. 16.00. Zostaną pobłogosławione i rozdane książeczki do nabożeństwa.

5. Organizowana jest zbiórka starych telefonów i tabletów. Środki pozyskane z tej akcji zostaną przeznaczone na remont domu rekolekcyjnego Zacheusz w Nowym Kawkowie. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy jest pudełko, gdzie możemy wrzucać te sprzęty.

6. Bóg zapłać za wsparcie budowy naszego kościoła, za wszelkie ofiary składane na ten cel. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy regularnie pomagają budować świątynię. Obecnie zostały zamówione okna – 27 sztuk.

7. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.

8. Dziękuję państwu Złotowskim za sprzątanie kaplicy.

9. W dniach od 6 do 11 marca w parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Olsztynie odbędzie się Peregrynacja Figury Matki Bożej Różańcowej. Rozpocznie się w sobotę 6 marca, o godz. 17.00 Nabożeństwem Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca i Mszą św. Szczegóły Peregrynacji na stronie parafii http://likusy.salezjanie.waw.pl

10. Wszystkim gościom i parafianom życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa naszego patrona św. Jana Bosko