Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu –  20.12.2020 r.

1. Zapraszam na ostatnie Msze św. roratnie w tym roku i adwencie w poniedziałek i środę o godz. 18.00. Proszę przynosić ze sobą lampiony.

2. Przy wyjściu z kaplicy można nabyć świece Caritas – wigilijnego dzieła pomocy. Także do nabycia są pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

3. W czwartek wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego. Zachęcamy do zachowania wigilijnych zwyczajów (czytanie Pisma św., modlitwa przed wieczerzą, śpiew kolęd, dzielenie się opłatkiem itp.) i zgodnie z tradycją do powstrzymania się w tym dniu od spożywania potraw mięsnych.

4. W noc Bożego Narodzenia, 24 grudnia zapraszamy do udziału we Mszy św. tzw. Pasterce, która będzie odprawiona o godz. 20.00, 22.00 oraz 24.00.

5. W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego: 09.00, 11.00, 13.15.

6. W święto św. Szczepana, 26 grudnia, w tradycji uznawane za drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawione tak jak w każdą niedzielę.

7. Trwają prace przy budowie kościoła. Dziękuję za pomoc w pracach Markowi Pawłowskiemu, Markowi Furgała oraz Radkowi Pietrzakowi. Trwa instalacja pomp ciepła, zostały już wykonane odwierty, rozprowadzone już w większości ogrzewanie kościoła, trwa przygotowanie piwnicy pod kościołem, wykonana została instalacja elektryczna, położone dwa główne kable do zasilenia pomp ciepła oraz budynku kościoła. Rozpoczęty jest dach nad kaplicą. Dziękuję za wsparcie duchowe i materialne prowadzonych prac, Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę kościoła.

6. Wszystkim gościom i parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz dobrego zakończenia adwentu.