Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela zwykła – 02.08.2020 r.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w czwartek – święto Przemienia Pańskiego, w sobotę – wspomnienie św. Dominika.

2. Msze św. w dni powszednie odprawiane są codziennie o godz. 18.00. Przed Mszą odmawiany jest różaniec. W tym tygodniu w czwartek, wyjątkowo Msza św. będzie odprawiona tylko rano, o godz. 07.00. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30, następnie Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Trwają prace przy budowie kościoła. Zakończone zostały prace przy dachach: w mijającym tygodniu wykonane zostało zadaszenie nad pomieszczeniami przylegającymi do wieży –  koszt prac 6 tys. zł. Zostały także wykonane wykopy pod fundamenty pod kaplicę. Wielkie Bóg zapłać panu Janowi Rydzewskiemu za ufundowanie tych prac.

Przed wejściem do kaplicy został zamontowany głośnik. Dziękuję za inicjatywę oraz sponsoring głośnika p. Jurkowi Burskiemu, a za zamontowanie p. Jackowi Markowskiemu.

Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w budowę naszego kościoła, za modlitwę w tej intencji oraz za ofiary składane w różny sposób na ten cel.

4. Dziękuję za sprzątanie kaplicy, a także za ofiarę na kwiaty, państwu Tołwińskim.

5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

– Joanna Jończyk i Krzysztof Gudojć – oboje z naszej parafii.;

– Magdalena Maksymowicz z naszej parafii oraz Paweł Rupiński z Brodnicy.

Módlmy się dla nich o dobre przygotowanie do małżeństwa.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, przy wyjściu z kaplicy do nabycia Gość Niedzielny.

7. Pozdrawiam wszystkich gości i parafian. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Życzę błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a przede wszystkim udanych i owocnych urlopów.