Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020 r.

1.  Dzisiaj w niedzielę, 26 kwietnia obchodzimy Niedzielę Biblijną, która zarazem rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy, aby każdy w nadchodzącym tygodniu raz dziennie odczytał w domu krótki fragment Pisma św. 

2. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, która obchodzona jest 3 maja, w tym roku ze względu na niedzielę została przeniesiona na sobotę, 2 maja. Tego dnia Msze św. będą odprawione o godz. 09.00, 11.00 i 13.15, tylko w kaplicy, a o godz. 18.00 nabożeństwo majowe oaz Msza św. niedzielna. Jest to też I-sza sobota miesiąca, różaniec o godz. 08.30. W sobotę, 2 maja przypada narodowe święto flagi – wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.

3. W dalszym ciągu trwa stan epidemii. Wszystkich zachęcamy do przestrzegania zaleceń sanitarnych i wszystkich środków ostrożności. Osoby, które lękają się zakażenia, w dalszym ciągu mogą korzystać z dyspensy Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, która pozostaje aktualna do odwołania. Z drugiej strony, zasłaniając usta i nos, istnieje możliwość udziału we Mszy św. W naszej kaplicy może przebywać do 15 osób.Proszę, aby zajmując miejsca zachować odpowiedni odstęp między sobą.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych odbędą się wyłącznie na życzenie rodzin, z którymi skontaktujemy się telefonicznie.

5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które  będą odprawiane codziennie o godz. 18.00, a po nim Msza św.

6. Trwają prace związane z założeniem głównego dachu. Zostały już zamontowane na filarach siodła, do których zostaną przymocowane dźwigary. Główna konstrukcja dachu jest składana na ziemi, a następnie dźwigiem będzie montowana na murach. Dziękuję panu Jarosławowi Bałazemu za trudne, niebezpieczne i odpowiedzialne prace przy montowaniu siodeł.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za wpłaty na budowę Kościoła. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i odpowiedzialność za Kościół.

       Proszę o modlitwę w intencji bezpiecznych i pomyślnych prac.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy pani Ani Bałazy.

8. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Królowej Polski oraz wstawiennictwa św. Jana Bosko – Patrona Parafii.