Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Wielkanocna – 12.04.2020 r.

  1. Serdeczne Bóg zapłać za udział w Liturgiach Triduum Paschalnego, za pomoc w pięknym przeżyciu tych celebracji, za zaangażowanie i aktywny udział.

Dziękuję pani Marii Welenc oraz róży różańcowej za kwiaty do grobu Pańskiego. Dziękuję Panu Adamowi Nowickiemu za pomoc w przygotowaniu ciemnicy i grobu pańskiego oraz za posługę przy ołtarzu wraz z Radkiem Pietrzakiem.

Dziękuję za sprzątanie kaplicy panu Adamowi Strzałkowskiemu.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt, Msze św. tylko w kaplicy o godz. 09.00, 11.00 i 13.15. Jeśli będą chętni, zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 12.00

3. Za tydzień, w niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Przed Mszami św. zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. Dziękuję osobiście za wszelką życzliwość, troskę i zainteresowanie w ostatnim czasie. Doświadczyłem wielu przejawów dobroci i pamięci w tym trudnym dla nas wszystkich okresie. Wszystkich parafian ogarniam pamięcią modlitewną.

5. Pojawiają się pytania co z budową kościoła. Z Bożą pomocą po świętach rozpoczną się prace związane z założeniem głównego dachu. Na ten cel w większości są zabezpieczone środki finansowe oraz materiały budowlane. W ostatnim tygodniu zostały przywiezione siodła – kosze w których zostaną zamontowane główne dźwigary dachu. Siodła zostały wykonane w firmie mojego kuzyna Stanisława Janowskiego z Wałcza (ESJOT). Serdecznie mu dziękuję za wielką pomoc, ponieważ zrobił to bezpłatnie (spawanie i malowanie). Niemniej musieliśmy ponieść koszt materiału i cięcia stali (15 tys. zł).

Jeśli chodzi o inwestycje bieżące, np. wznoszenie wieży – na razie zostały wstrzymane. Te prace były finansowane z tacy; w obecnej sytuacji praktycznie nie ma takich wpływów, ale składam wielkie Bóg zapłać za wpłaty na konto i tzw. e-tacę. W miarę możliwości prace będą wznawiane.

       Proszę o modlitwę w intencji bezpiecznych i pomyślnych prac.

6. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzę wszystkim parafianom i gościom, by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i nadziei na lepsze jutro.