Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela zwykła – 09.02.2020 r.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim gościom i parafianom za udział w naszym odpuście parafialnym ku czci naszego patrona – św. Jana Bosko. Składam wielkie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i zorganizowanie odpustu, szczególnie Zdzisławowi i Marii Januszewskim oraz Jurkowi Burskiemu.

2. We wtorek, 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W czasie Mszy św. godz. 18.00 w kaplicy zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Scholastykę, w piątek – św. Cyryla i Metodego – patronów Europy.

4. Dzisiaj i jutro ostatnie dni kolędy: dzisiaj ul. Miła i Radosna od godz. 15.00, jutro – poniedziałek – ul. Modrzewiowa, od godz. 16.30. Rodziny które nie zostały odwiedzone w wyznaczonym terminie mogą umówić się na inny dogodny czas.

Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone będą na dalsze prace przy budowie kościoła.

5. Msze św. w kaplicy: w poniedziałek o godz. 16.00, od wtorku o godz. 18.00.

6. W dniach 7-15 lutego odbędzie się w Olsztynie III Tydzień Małżeństwa. To czas dla małżonków, aby świętować swoje małżeństwo, spędzić czas razem, pogłębić relację. W programie wykłady, warsztaty, spektakle, modlitwa. Szczegółowe informacje są plakacie i na stronie  www.far.olsztyn.pl

W Ośrodku w Rybakach odbywają się „Weekendowe nauki przedmałżeńskie”. Koszt: 300 zł od osoby. Dostępne terminy:  27-29 marca oraz 17-19 kwietnia 2020 r. W ramach kursu odbędą się także spotkania z zakresu „Poradni Życia Rodzinnego”. Szczegóły na plakacie.

7. Trwają prace budowlane przy kościele: została zakończona już pierwsza kondygnacja wieży – zalany strop, stawiane są mury pomieszczeń przylegających do wieży.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Welenc.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego dnia Pańskiego oraz dobrego tygodnia.