Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu – 03.03.2024 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w najbliższy piątek, 8 marca, zostanie odprawiona droga krzyżowa ulicami naszego osiedla: początek o godz. 19.00 przy naszej parafii, przejdziemy do kościoła św. Wawrzyńca. Z tego względu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.00 i 17.30. Gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. porannej oraz po Mszy godz. 13.15.

2. W sobotę Msza św. tylko rano o godz. 07.00. Za tydzień, w niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 22 i 23 marca (piątek i sobota).

4. W tym tygodniu rozpoczynamy prace przy budowie kościoła: będą tynkowane ściany w bocznych wejściach, a w sobotę proszę mężczyzn do pomocy przy stawianiu rusztowania w prezbiterium, do malowania ścian. Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom za złożone ofiary na budowę kościoła. Zachęcam do przekazania 1,5 % na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy):  Bosko – Olsztyn. (karteczki na stoliku)

5. 10 marca (niedziela) br. jest organizowany wyjazd do Torunia na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny oraz na spektakl o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Wyjazd z Olsztyna o godz. 7.00. Szczegóły i zapisy do wtorku – 5 marca u p. Stanisławy. Kontakt: 662 290 997. Koszt autokaru, biletu i ubezpieczenia – 110,00 zł.

6. Trwa nabór do Przedszkola Archidiecezjalnego im. św. Mikołaja w Olsztynie, prowadzonego przez siostry salwatorianki, przy ul. Sosnowej 7 (osiedle Likusy), na rok szkolny 2024/2025. Bliższe informacje można uzyskać w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola: www.archprzedszkole.pl albo pod numerem telefonu: 519336229

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Gasperowicz.

8. Pozdrawiamy wszystkich parafian i gości, życzymy dobrego przeżywania wielkiego postu.