Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2023 r.

1. Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Aniołów Stróżów, w środę wsp.św. Franciszka z Asyżu, wczwartek wsp.św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę wsp.Najśw. Maryi Panny Różańcowej.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w naszej kaplicy będą odprawiane codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 08.30. Różaniec dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

3. Dzisiaj spotkanie przed I-szą Komunią św.: zostaną poświęcone i rozdane różańce dla dzieci, a spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 15 października o godz. 11.00.

4. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę na Podkarpacie, w dniach od 5-8 października. W planie m.in.: Sandomierz, Leżajsk, Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Solina, Strachocina, Łańcut i Markowa. koszt 770 zł. Ostatni tydzień na zapisy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i ulotkach.

W związku z wyjazdem proboszcza na pielgrzymkę Msze św. w tym tygodniu: w czwartek – godz. 06.30, różaniec 17.30, piątek, godz. 17.30 różaniec i spowiedź, Msza św. o godz. 18.00, w sobotę – różaniec o godz. 08.30 i spotkanie róż różańcowych, w sobotę wieczorem nie będzie Mszy św. W niedzielę będzie zastępował ks. Tomasz Niedźwiedzki.

5. Trwają prace przy budowie kościoła związane z dociepleniem ścian: układany i klejony jest styropian 20 i 10 cm.  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni. Planujemy zakup i montaż oświetlenia – zachęcamy do fundacji lamp. Dziękuję już fundatorom.

6. W przyszłą niedzielę, 8 października odbędzie się w Olsztynie różańcowa procesja pokutno-błagalna, która wyruszy z katedry. Rozpocznie się ona Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie14.45. O godzinie 18.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej Msza Święta w intencji Ojczyzny wraz z zawierzeniem Polski Matce Bożej.

7. Dziękuję za sprzątanie i piękne przystrojenie kaplicy państwu Milewicz.

8. Naszym parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia.