Ogłoszenia duszpasterskie – Świętej Bożej Rodzicielki  – 01.01.2023 r.

1Zmarł emerytowany papież Benedykt XVI. Bogu dziękujemy za życie i dzieło Benedykta XVI, a wcześniej kard. Józefa Ratzingera. Modlimy się, by Bóg przyjął go do „domu Ojca”. Uroczystości pogrzebowe Papieża Seniora Benedykta XVI odbędą się 5 stycznia (czwartek). Natomiast w przededniu tych uroczystości, 4 stycznia (środa) w olsztyńskiej konkatedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego papieża pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego. Zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji do udziału w tej Eucharystii.

2. W piątek, 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. – będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje prowadzone przez Kościół Powszechny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który
6 stycznia 2023 roku po raz dziesiąty przejdzie ulicami Olsztyna.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników śpiewniki z kolędami, korony oraz wiele innych atrakcji szczególnie dla dzieci, i zachęcają, by rodzice w zakresie prywatnym uszyli swoim dzieciom pelerynki (np. na wzór ministranckiej) w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim i dołączyli do Orszaku. Można też przygotować strój anioła (na biało) lub gwiazdeczki (strój złoty/żółty).

Orszaki wychodzą z 3 parafii: Katedry, Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Józefa, by o godz. 12.15 wspólnie spod Ratusza wyruszyć w stronę olsztyńskiej stajenki, gdzie będzie możliwość wsparcia olsztyńskiego hospicjum dla dzieci. Informacje szczegółowe podane są na plakacie.

4. W I sobotę miesiąca o godz. 08.30 różaniec, następnie Msza św. i spotkanie róż różańcowych.

5. Trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, dołączony był do opłatka, umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

Poniedziałek, 2 stycznia – ul. Oleńki – od godz. 16.30

Wtorek, 3 stycznia – ul. Basieńki – od godz. 16.30

Środa, 4 stycznia – ul. Wołodyjowskiego nr 73, ul. Husarii – od godz. 16.30

Czwartek, 5 stycznia – ul. Jaremy – od godz. 16.30

Piątek, 6 stycznia – ul. Żurawia – od godz. 15.00

Sobota, 7 stycznia – ul. Kresowa – nry nieparz. 1- do końca – od godz. 11.00

Niedziela, 8 stycznia – ul. Kresowa – numery parzyste 4 – 46 – od godz. 15.00

Msze św. wieczorne o godz. 16.00, w sobotę o 18.00.

6.  Dziękuję za sprzątanie kaplicy rodzinie Nowickich.

7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego Nowego Roku.