Ogłoszenia duszpasterskie –VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w kaplicy: w dni powszednie o godz. 17.30 z wystawieniem Najśw. Sakramentu, natomiast przy kapliczce pod lasem o godz. 19.00.  
  2. Uroczystość I-szej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 12 czerwca o godz. 11.00, a rocznica odbędzie się 19 czerwca.
  3. Za tydzień ks. proboszcz wyjeżdża na kwestę do Piaseczna. W piątek Msza św. o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe. W sobotę Msza św. tylko o godz. 07.00.
  4. Prace przy budowie kościoła: trwa murowanie cegły elewacyjnej przy wieży. Na wieży planowana jest instalacja zegara – Parafia poszukuje ewentualnych fundatorów czasomierza. Wykonywane jest również ocieplenie styropianem ścian stycznych z dachem, w ramach przygotowania do położenia dachówki: strona zachodnia już jest gotowa.
  5. Została zakupiona dachówka z akcesoriami za prawie 100 tys. zł. Do pełnego wykonania potrzeba jeszcze zakupić orynnowanie, blachę na okucia oraz łaty i kontr łaty. Pełny koszt położenia dachówki obejmie jeszcze opłacenie wykonania – robocizny.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie, złożone ofiary i wspieranie naszego pięknego dzieła budowy kościoła.

6. Wspomnienia i święta liturgiczne: we wtorek, 24 maja wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w czwartek, 26 maja wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera; przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz za piękne kwiaty Państwu Gasperowicz.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Maciej Szwed z naszej parafii oraz Sandra Jędraszek z Myślęcina, par. Pomorska Wieś.

Paweł Zawiślak z naszej parafii oraz Natalia Czetyrba z Par. Greckokatolickiej w Olsztynie.

9. Na rozpoczynający się tydzień niech Pan Bóg błogosławi, a Maryja Wspomożycielka Wiernych niech czuwa nad nami.