Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko – włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

2. W dniu patronalnym naszej Parafii, 31 stycznia, Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Bosko o godz. 18.00. Na zakończenie Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą do naszego patrona.

3. Dzisiaj ks. proboszcz kwestuje na rzecz budowy naszego kościoła w Parafii św. Wawrzyńca. Niech wyrazem naszej wdzięczności będzie modlitwa za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców.

4. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej kaplicy o godz. 07.00 i 18.00.

Po Mszy św. wieczornej demontaż szopki  – prosimy o pomoc.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w piątek Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, spowiedź od godz. 17.40;

– w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i Msza Święta od godz. 08.30.

Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Msza św. o godz. 11.00 i spotkanie przed I-szą Komunią św. Zbiórka ministrantów ze względu na ferie, w drugi piątek miesiąca (11.02).


6. Zakończyła się wizyta kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli księdza, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie oraz za ofiary. Rodziny, które nie zostały odwiedzone mogą umawiać się na inne terminy.

7. Trwają prace przy ociepleniu dachu kościoła. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie naszego dzieła budowy kościoła.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Tołwińskim.

9. Wszystkim życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.