Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 23.01.2022 r.

1. W tym tygodniu patronują nam:

– – poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

2. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 

3. Za tydzień ks. proboszcz udaje się na kwestę do Parafii św. Wawrzyńca. W zastępstwie w naszej parafii Msze św. będzie odprawiał ksiądz salezjanin.

4. Jutro zakończenie wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które nie zostały odwiedzone mogą umawiać się na inne terminy.

Jutro, poniedziałek Msza św. o godz. 16.00, od wtorku o godz. 18.00, różaniec o godz. 17.30.

5. Trwają prace przy ociepleniu dachu kościoła: układana jest wełna o grubości 30 cm (2×15) oraz wieszane stelaże z profili metalowych do montażu płyt kartonowo – gipsowych. Proszę o modlitwę o bezpieczeństwo i Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom za wsparcie naszego dzieła budowy kościoła.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy panu Adamowi Strzałkowskiemu wraz z synem Gabrysiem. Dziękuję za odśnieżanie panu Adamowi Nowickiemu.

7. Módlmy się za zmarłego parafianina śp. Zbigniewa Sikorę, wieczny odpoczynek…