Ogłoszenia duszpasterskie – XIX niedziela zwykła – 08.08.2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, we wtorek – św. Wawrzyńca, w środę, wspomnienie NMP Świętolipskiej; w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy; w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

2. W niedzielę (15.VIII) przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas wszystkich Mszy św. nastąpi obrzęd błogosławieństwa kłosów zbóż, ziół i kwiatów przyniesionych do kościoła.

3. Msze św. w tym tygodniu: od wtorku do piątku o godz. 19.00, a w sobotę o godz. 08.00.

4. Nasza archidiecezja (podobnie jak inne) otrzymała do dyspozycji 50 kart wstępu dla osób świeckich na uroczystości beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK. Jeśli ktoś chciałby się wybrać, proszę zgłosić się w zakrystii.

5. W niedzielę, 22 sierpnia organizowana jest w Warszawie pokutna procesja różańcowa jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne, w rodzinie i w naszej Ojczyźnie. Wyjazd z Olsztyna o godz. 9.00; koszt wyjazdu – 70,00 zł. Miejsce wyjazdu i wszystkie szczegóły oraz zapisy u p. Wiesławy Kozakiewicz, tel. 606 249 658.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz za kwiaty Państwu Pepol.

7. Wszystkim gościom i parafianom życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia