Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Wszystkich Świętych – 01.11.2020 r.

1. Dzisiaj, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W jednej uroczystości Kościół oddaje chwałę Bogu, który swoją łaską niezliczone rzesze wiernych uzdolnił do złożenia świadectwa wierze swoim życiem i trwaniem w codziennej wierności.

2. Jutro, w poniedziałek 2 listopada, obchodzimy w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu modlitwą otaczamy wszystkich zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia w czyśćcu. 

3. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada.

4. W ramach akcji „Różaniec do granic nieba” w naszej parafii w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będzie odmawiany różaniec, w kaplicy codziennie o godz. 17.30, w I sobotę miesiąca o godz. 08.30, w niedzielę o 08.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy intencji ochrony życia i pokoju w naszej Ojczyźnie.

5. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy znajdują się kartki na wypominki. Na kartkach wypisujemy zmarłych, których chcemy polecać w modlitwach wypominkowych. Kartki można wrzucać do skrzynki lub na tacę. Ofiary z wypominek zostaną przeznaczone na okna do nowego kościoła. Wypominki za zmarłych będą odmawiane w środy i piątki o godz. 17.30 oraz w niedzielę przed Mszami św.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Kiezik, a za kwiaty dziękuję pani Elżbiecie Nowickiej, a także Panu Rafałowi Pawłowskiemu.

7. Trwają prace przy budowie kościoła: przy wznoszeniu wieży oraz przy nawie bocznej. W mijającym tygodniu zostały zalane betonem stropy na wieży oraz nad pomieszczeniem przy bocznej kaplicy. Dziękuję za ofiary na budowę kościoła, proszę o dalsze wsparcie duchowe i materialne.

8.Wszystkim uczestnikom tej Eucharystii – parafianom i gościom życzę zdrowia oraz błogosławionego tygodnia.