Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020 r.

1. Msze św. niedzielne w naszej parafii o godz. 09.00 i 11.00 i 13.15 będą odprawiane na zewnątrz, na placu przed kaplicą. Proszę o ciepłe ubranie się i zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników liturgii. Maksymalna liczba uczestników Mszy św. to 50 osób. Msza św. o godz. 13.15 w kościele św. Wawrzyńca zostaje odwołana.

2. Ks. Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmiński udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej do dnia 29 marca br. osobom w podeszłym wieku; osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.); dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę; osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali zostaje odwołane. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 w kaplicy.

4. W obliczu zagrożenia epidemią, prosimy wszystkich, aby stosowali się do zaleceń służb sanitarnych. Ich celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Prosimy również, aby osoby niespokojne o swój stan zdrowia z miłości do innych pozostały w swoich domach. O odpowiedzialne zachowanie i przebywanie w domach prosimy dzieci i młodzież. Wszystkich prosimy o spokój i rozwagę, oraz zachęcamy do ufnej modlitwy o oddalenie epidemii. W tej intencji podczas każdej Mszy św. po Komunii św. będziemy śpiewać „Święty Boże…”. Módlmy się za chorych, ich bliskich oraz za służbę zdrowia, a także ofiary choroby.

5. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD i RTV, np. pralki, telewizory, komputery). Elektrośmieci można składać pod tarasem przy plebanii do końca marca br. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez Siostry Orioniski oraz akcję „Wyprawka dla dzieci” w Kamerunie.

6. Prace przy budowie kościoła zostały zawieszone.

7. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.  

8. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i zachowa od wszelkiego złego.