Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej; w środę św. Józefa rzemieślnika; w czwartek św. Atanazego; w piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski; w sobotę św. Floriana patrona strażaków.

2. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny w piątek msze św. w naszej kaplicy według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

3. Ponadto w tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, i pierwszą sobotę miesiąca. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata o godz. 08.30.

4. W środę rozpoczynamy maj, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w dni powszednie, przy kapliczce pod lasem codziennie o godz. 19.00.

5. W niedzielę, 12 maja o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I-szej Komunii św. Wszystkie Msze zostaną odprawione w nowym kościele.

6. Trwają prace przy budowie kościoła: została wytynkowana klatka schodowa na chór. Pomalowane są już ściany w nawie głównej; kończone jest układanie posadzki w prezbiterium. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na budowę kościoła.

Dziękuję za pomoc w pracach p. Grzegorzowi Laskowskiemu z Jonkowa, Szymonowi Januszewskiemu, Ryszardowi Lasmanowiczowi, Andrzejowi Wądołowskiemu.

Dziękuję za wykonanie i ufundowanie stojaka pod paschał Marianowi Fitaszewskiemu.

7. Zapowiedzi przedślubne: sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

        – Justyna Langowska z naszej parafii oraz Wojciech Warchoł z Jastkowa k. Lublina

        – Agata Margalska z naszej parafii oraz Maciej Kragiel pochodzący z Marłut, a mieszkający już w naszej parafii

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Wolak.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy obfitych darów od Zmartwychwstałego Pana i wstawiennictwa Matki Bożej.