Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela zwykła – 30.07.2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: św. Ignacego z Loyoli w poniedziałek, św. Alfonsa Mari de Liguorii, we wtorek, św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów w piątek i rocznicę poświęcenia Bazyliki NMP Większej w Rzymie (Matki Bożej Śnieżnej) w sobotę

2. W tym tygodniu również przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.30, w sobotę różaniec o godz. 08.30, Msza św. i spotkanie róż różańcowych.

3. W sierpniu tradycyjnie dzieci i młodzież z naszej parafii i nie tylko, wraz z s. Rut – katechetką wyjeżdżają na kolonię. Prosimy o wsparcie tego wyjazdu: za tydzień po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki.

4. Od wtorku rozpoczynamy sierpień, podczas którego jako katolicy tradycyjnie już podejmujemy dobrowolną, ekspiacyjną abstynencję od alkoholu. Zachęcamy do tego, mając na względzie problemy i tragedie, które wywołuje choroba alkoholowa.

5. Trwają prace przy budowie kościoła: wykonywany jest sufit w nawie głównej – wykonywane jest czwarte pole i wytynkowana już ściana szczytowa nad chórem, w trakcie tynkowania boczne ściany chóru. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

6. Naszym parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na cały tydzień, a wyjeżdżającym na urlopy – dobrego i bezpiecznego odpoczynku.