Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela zwykła  – 22.01.2023 r.

1Wspomnienia liturgiczne: we wtorek, 24 stycznia wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w środę, 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w czwartek, 26 stycznia wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę, 28 stycznia wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

2. 31 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie Patrona naszej Parafii św. Jana Bosko. Odpust parafialny ku czci naszego Patrona odbędzie się w niedzielę, 5 lutego. Główna Msza św. o godz. 13.15, a po niej zimowy festyn parafialny przy plebanii, jak za dawnych latJ. Wracamy do tej pięknej tradycji zabawy odpustowej, chętnych do pomocy w organizacji (przygotowanie ciast i różnych dań, itp.), prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub do P. Jerzego Burskiego.

3. Dzisiaj ks. Proboszcz kwestuje na budowę naszego kościoła w parafii św. Józefa na Zatorzu. Módlmy się za wszystkich ofiarodawców.

4. Trwają prace przy budowie kościoła, przygotowujemy się do położenia dachówki na plebanii: zostały dokupione brakujące materiały. Rozstawiane jest rusztowanie w prezbiterium, w ramach przygotowania do tynkowania i wykończenia sufitu. Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom za złożone ofiary na budowę kościoła.

5.  Dziękuję za sprzątanie kaplicy dziewczynom Olińskim.

6. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego dnia Pańskiego.