Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu  – 27.11.2022 r.

1Zapraszamy na roraty  we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Proszę przynieść ze sobą lampiony.

2.  Wspomnienia liturgiczne: w środę, 30 listopada uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego Patrona naszej archidiecezji; w sobotę, 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

 Za tydzień, spotkanie przed I-szą Komunią św.: Msza św. o godz. 11.00.

 3. Ostatni różaniec wypominkowy w środę o godz. 17.30.

4. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Opłatki tradycyjnie przyniesie osobiście do domów ks. Proboszcz. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na kolejne prace przy budowie kościoła: ocieplenie ścian i wykończenie wnętrza.

Tydzień temu ks. proboszcz kwestował na budowę naszego kościoła w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Dajtkach. Módlmy się za wszystkich ofiarodawców.

5. Do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe po 7 zł, duże po 15 zł.

6. W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św., a po niej czuwanie modlitewne – adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, na dobre rozpoczęcie adwentu. W czasie czuwania zostanie odmówiony różaniec, będzie także okazja do spowiedzi. W I-szą sobotę różaniec o godz. 08.30 oraz Msza św. i spotkanie róż różańcowych.

7.Trwają prace przy budowie kościoła: część wschodnia dachu kościoła już jest gotowa, pomimo pogodowych utrudnień układana jest dachówka na stronie zachodniej. Dziękuję za pomoc w pracach p. Ryszardowi Koźniewskiemu i p. Ryszardowi Lasmanowiczowi. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Pani Lidii Szczurowskiej, a pani Marii Welenc dziękuję za dekorację.

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy owocnego przeżywania adwentu.