Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata  – 20.11.2022 r.

  1. Dzisiaj 20.11, w Święto Chrystusa Króla Wszechświata w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka (w Olsztynie) przy ulicy Ks. Kard Stefana Wyszyńskiego o godz. 15.00 rozpocznie się przed Najświętszym Sakramentem błagalna modlitwa w intencji o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, aby Polska była rzeczywistym Królestwem Jezusa i Maryi, by była wierna Panu Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, by prawo państwowe było podporządkowane Dziesięciu Przykazaniom Bożym, by Pan Jezus królował w każdym polskim sercu, w każdej polskiej rodzinie. Przed Najświętszym Sakramentem będzie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz cały Różaniec i Akt Zawierzenia Polski Chrystusowi Królowi Wszechświata z 2016 r. – sam Akt będzie odczytany jak przed 22 laty pod figurą Chrystusa Króla”.

Każdego roku w Święto Chrystusa Króla Wszechświata w Olsztynie była organizowana procesja różańcowa. W tym roku została przesunięta na 11 grudnia, w wigilię Matki Bożej z Guadalupe w intencji wynagradzającej za wszystkie zabite nienarodzone dzieci, dlatego spotykamy się przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00 w kościele, w którym przed 22 laty w Święto Chrystusa Króla (26 listopada) Ś.P. J. E. Ks. Arcybiskup Edmund Piszcz razem z Wojewodą Olsztyńskim p. Zbigniewem Babalskim dokonali intronizacji Chrystusa Króla w Archidiecezji, a na pamiątkę tego wydarzenia została postawiona i poświęcona tego dnia figura Chrystusa Króla z napisem by Chrystus Król błogosławił miastu, archidiecezji i ojczyźnie.

2.  Wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek – wspomnienie ofiarowania Najświętszej  Maryi Panny, we wtorek – św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.

 3. W tym tygodniu różaniec wypominkowy tylko w środę o godz. 17.30.

W sobotę nie będzie Mszy św. Wieczornej, będzie tylko różaniec o godz. 17.30.

4. W przyszłą niedzielę, 27 listopada rozpoczyna się już czas adwentu. Po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.

5. Dzisiaj ks. Proboszcz kwestuje na budowę naszego kościoła w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Dajtkach. Módlmy się za wszystkich ofiarodawców.

6.Trwają prace przy budowie kościoła: część wschodnia dachu kościoła już jest gotowa, od strony zachodniej przygotowano dach do położenia dachówki, docieplane są też ściany styropianem. Zapewne pogoda wstrzyma trochę prace, miejmy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się jeszcze coś zrobić. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na budowę kościoła: Bóg zapłać.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Ryżkowskim, a p. Adamowi Nowickiemu za odśnieżanie.

8. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za złożone ofiary i życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia.