Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela zwykła  – 11.09.2022 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce XII Tydzień Wychowania (11-17 września) pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Ma to być czas, w którym zwracamy uwagę na znaczenie wychowania, a także modlimy się za rodziców, nauczycieli i wychowawców, a wśród nich za katechetów, duszpasterzy itd.

2.  Spotkania formacyjne przed I-szą Komunią św. i bierzmowaniem rozpoczną się od października (w pierwszą niedzielę przed Komunią św., w drugą niedzielę miesiąca – przed bierzmowaniem, godz. 11.00). 

3. W naszej wspólnocie posługę organistki rozpoczęła P. Ania. Cieszymy się, że ubogaci liturgię śpiewem i grą na instrumencie. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca taca będzie zbierana na tzw. fundusz organistowski, muzyczny. Środki będą przeznaczone na wynagrodzenie pani organistki oraz na sprzęt muzyczny. Wraz z p. Anią zapraszamy na próby chóru w poniedziałki i wtorki o godz. 18.30 – pierwsza za tydzień, 19 września, szczególnie zapraszamy nowe, chętne osoby.

4. W najbliższą środę, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Będzie to dzień modlitw za Ukrainę.

5. Trwają prace przy budowie kościoła: związane z położeniem dachówki: umocowane zostały łaty na dachu kaplicy i wschodniej stronie dachu kościoła; ocieplane są styropianem ściany od strony wschodniej. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary. Proszę o dalsze wsparcie.

6. Wszystkim gościom i parafianom życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia.