Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022 r.

  1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
  2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej kaplicy nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30 z wystawieniem Najśw. Sakramentu, natomiast o godz. 19.00, przy kapliczce pod lasem, na końcu ul. Gościnnej.
  3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek spowiedź święta od godz. 17.30

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej (różaniec) oraz Msza św. o godz. 08.30.

6. Prace przy budowie kościoła: trwa murowanie cegły elewacyjnej przy wieży oraz wykonywane jest ocieplenie styropianem w pierwszej kolejności ścian stycznych z dachem, w ramach przygotowania do położenia dachówki. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i wspieranie naszego pięknego dzieła.

7. Parafia św. Wawrzyńca w Olsztynie, w dniach 7-8 maja br. organizuje pielgrzymkę do Czerwińska i Częstochowy, w pierwszą sobotę miesiąca maja. Bardzo serdecznie zaprasza do uczestnictwa. Koszt pielgrzymki 250 zł. Kontakt: tel. 601 823 530.

Natomiast nasza parafia planuje pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolski Kongres Żywego Różańca, 3-4 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje pani Maria Welenc.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Pani Marii Welenc.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.