Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 10.04.2022 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. O 15.30 Msza św. i Gorzkie Żale.

2. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.

4. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, po niej adoracja, o godz. 17.30 Droga krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21.30, o godz. 21.00 Gorzkie Żale.

5. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się od godz. 10.00, o pełnych godzinach, do godz. 15.00.

Liturgia wigilii paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30. Prosimy o przyniesienie świec.

6. W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją o godz. 07.00. Msze św. w ciągu dnia o godz.: 11.00, 13.15.

7. Do skrzynki można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu grobu Pańskiego w środę po wieczornej Mszy św.

8. Trwa zbiórka elektrośmieci i złomu do najbliższej środy (13.04). Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn. Karteczki z informacją na stoliku.

9. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Nowickim.

10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Monika Gehrmann z naszej parafii oraz Kamil Gardecki z Białegostoku.

11. Wczoraj zmarła śp. Władysława Wróbel. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.00. W poniedziałek i wtorek różaniec w intencji zmarłej o 17.30. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…