Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Bóg zapłać za wielką otwartość i wsparcie uchodźców z Ukrainy, dziękujemy za dary oraz ofiary pieniężne, które już zostały przekazane na konto Caritas.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 dla dzieci, dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 15.00, rozpoczną się modlitwą koronki do Miłosierdzia Bożego. Po gorzkich żalach Msza św. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

4. Dzisiaj po Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na terapię genową w walce z SMA oraz leczenie Kingi z Gutkowa.

5. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach: od niedzieli, 27 marca.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Pani Lidii Szczurowskiej.

7. Wszystkim parafianom dziękujemy za życzliwość i ofiarność i życzymy wielu łask i Bożej pomocy w tym trudnym czasie.