Ogłoszenia duszpasterskie –V Niedziela Zwykła – 06.02.2022 r.

1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

2. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 18.00.

3. Zbiórka ministrantów w drugi piątek miesiąca (11.02) po Mszy św. wieczornej.

4. Trwają prace przy ociepleniu dachu kościoła. Bóg zapłać za wszelkiego rodzaju ofiary w dziele budowy kościoła.

5. Dziękuję tym, którzy pomogli w demontażu szopki i dekoracji świątecznej. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz za kwiaty Państwu Maksymowicz.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.