Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie męczenników koreańskich, we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła, w czwartek – wspomnienie św. o. Pio, w sobotę, 25 września, w archidiecezji warmińskiej rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego we Fromborku.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 13.15, a także w czwartek i w piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 10.00. W piątek, po wieczornej Mszy św. spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców.

3. Za tydzień, w niedzielę, 26 września br. o godz. 13.00 w nowym kościele odbędzie się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego. Będzie to doniosłe wydarzenie dla naszej parafii. Proszę o otwartość i zaangażowanie się w przygotowanie do tej uroczystości. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Zostaną odprawione tylko dwie Msze św. w nowym kościele, o godz. 09.00 i 13.00. Po uroczystości festyn parafialny.

        Dziękuję wszystkich wczoraj sprzątającym nowy kościół. Również w sobotę (25.09), na godz. 10.00 zapraszam chętnych do przygotowania kościoła do uroczystości. Gdyby ktoś chciałby finansowo wesprzeć przygotowania, można to uczynić wrzucając ofiary do skrzynki.

Dziękuję za ufundowanie tablicy pamiątkowej Mariuszowi Domejko z firmy Gradom, Rodzinie Fitaszewskich dziękuję z tubę na akt erekcyjny oraz za ramkę na kamień węgielny, dziękuję również pani Elżbiecie Łukiewskiej.

4. Prace przy budowie kościoła: jak można zobaczyć z Bożą pomocą `została pomyślnie i bezpiecznie zamontowana kopuła z krzyżem na wieży, zostały też położone belki pod dzwony, dziękuję rodzinie Januszewskich za ufundowanie tych belek.

Bóg zapłać za wszelką troskę i zaangażowanie w to nasze piękne dzieło budowy kościoła, szczególnie za ofiary na ten cel.

6. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich gości i parafian i życzę błogosławionego tygodnia.