Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 29.08.2021 r.

1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny 2021/2022. Wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom życzymy, by wspólnie podejmowany wysiłek przyniósł obfite owoce. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki i pracy.

2. Po wakacyjnej przerwie powracamy do formacji sakramentalnej. Spotkanie przed I-szą Komunią św. (19 września, godz. 11.00) i bierzmowaniem (26 września, godz. 13.00) odbędzie się za tydzień, w niedzielę, 5 września, rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00. Przygotowanie do I-szej Komunii św. obecnych klas III rozpocznie się od października.

3. W niedzielę, 26 września br. o godz. 13.00 w nowym kościele odbędzie się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w piątek spowiedź od godz. 17.30, o 18.00 Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. W sobotę o godz. 08.30 różaniec, Msza św. i spotkanie róż różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę, 5 września, odbędą się uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Odpust rozpocznie się o 10.00 wspólną modlitwą różańcową, następnie o 10.30 rozpocznie się procesja z obrazem Matki Bożej. Szczegółowy program na plakacie

6. Prace przy budowie kościoła: trwa murowanie cegieł elewacyjnych wieży – zakończona pierwsza kondygnacja. Dziękuję panu Franciszkowi za wykonane prace. Dziękuję za pomoc w czyszczeniu cegieł Szymonowi Ryżkowskiemu. Cały czas zapraszamy do pomocy. Bóg zapłać za wszelką troskę i zaangażowanie w to nasze piękne dzieło budowy kościoła, szczególnie za ofiary na ten cel.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Olińskim. Zapraszam inne rodziny do troski o naszą kaplicę.

8. Bóg zapłać za obecność i wspólną modlitwę. Pozdrawiamy wszystkich gości i parafian i życzę Bożego błogosławieństwa w powrocie do pracy i nauki.