Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII niedziela zwykła – 01.08.2021 r.

1.  „Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo” – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc trzeźwości. Jak co roku płynie zachęta, by Polacy w sierpniu podjęli dobrowolną miesięczną abstynencję. Abstynencja może być prawidłowo zrozumiana tylko w świetle idei postu. Historia potwierdza ścisły związek odpowiedzialnego korzystania z napojów alkoholowych z umiejętnością całkowitej rezygnacji z ich spożywania, rezygnacji okresowej lub stałej. Krótko mówiąc – nie ma umiaru bez abstynencji”..

2. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę w sobotę, 7 sierpnia, do Stoczka Klasztornego, Reszla i Świętej Lipki. Koszt 70 zł (przejazd i obiad). Wyjazd o godz. 07.30 sprzed kaplicy. Z tego względu w sobotę nie będzie Mszy św. w kaplicy.

3. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych, o godz. 17.30 różaniec i okazja do spowiedzi, 18.00 Msza św. oraz adoracja Najśw. Sakramentu.

4. W Gietrzwałdzie w dniu 1 sierpnia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą Świętą w kaplicy Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego rozpoczyna się w intencji Kościoła i Polski Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Została wykonana kopuła na wieżę. Czekamy na krzyż, który zostanie zamontowany na szczycie. Przygotowywana jest wieża do założenia kopuły. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie budowy kościoła, za wszelkie ofiary składane na ten cel, a przede wszystkim za modlitwę w tej intencji.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz za kwiaty Państwu Nowickim.

7. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego tygodnia oraz udanego wypoczynku.