Ogłoszenia Duszpasterskie – VI niedziela zwykła – 14.02.2021 r.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy okres wielkiego postu. W Środę Popielcową (17 lutego) Msze św. w kaplicy, z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 07.00, 12.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Niemożność zachowania postu domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.

2. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątek: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych, za tydzień, w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a po nich Msza św. (ok.; godz. 16.30)

3. Cały czas można się umawiać na indywidualną wizytę duszpasterską. Dziękuję za zaproszenia, spotkania oraz ofiary kolędowe.

4. Bóg zapłać za wsparcie budowy naszego kościoła, za wszelkie ofiary składane na ten cel. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy regularnie pomagają budować świątynię. Obecnie trwa porównywanie ofert na wykonanie okien.

5. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.

6. Dziękuję pani Ewie Kiezik za sprzątanie kaplicy oraz za kwiaty. Dziękuję panu Karolowi Nowickiemu za odśnieżanie.

7. W Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Świętej Rodziny w Olsztynie rozpoczął się nabór na rok szkolny 2021/2022. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły (www.zsk.olsztyn.pl)

8. Wszystkim gościom i parafianom życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa naszego patrona św. Jana Bosko