Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 03.01.2021 r.

1. W najbliższą środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – potocznie: Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. – będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca zbierana w tym dniu będzie przeznaczona na misje prowadzone przez Kościół Powszechny.

Wszystkich zachęcamy do oznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą literami „K+M+B+2021” jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Litery te nawiązują do przekazanych przez tradycję imion trzech mędrców (Kacper, Melchior, Baltazar), choć tak naprawdę nie są one wymieniane w Biblii. Można również oznaczyć drzwi literami „C+M+B+2021”, które stanowią skrót od łacińskiej sentencji „Christus Mansionem Benedicat”. (niech Chrystus błogosławi ten dom). Obydwa napisy są świadectwem przynależności rodziny do Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne może być dla chwiejących się w wierze świadectwo ludzi przyznających się do Chrystusa.

2. Wizyta duszpasterska, tzw. kolęda w zwyczajnej formie nie odbędzie się w najbliższym czasie. Można się umówić na indywidualną wizytę: proszę zgłaszać się w zakrystii lub telefonicznie. Przy wyjściu z kaplicy, na stoliku wyłożony jest list ze słowem Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego oraz z tekstem błogosławieństwa domu i rodziny, proszę zabrać do domu. Ofiary kolędowe można składać do skrzynki.

3. Po świątecznej przerwie wznowione zostały prace przy budowie kościoła: została zakończona instalacja pomp ciepła, wykonana została posadzka w całym kościele, zrobione są tymczasowe drzwi oraz założona więźba dachowa nad kaplicą boczną. Dziękuję za wsparcie naszej budowy, za wszelkie ofiary składane na ten cel. Bóg zapłać.

4. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Maksymowicz. Zapraszam też inne rodziny do troski o naszą świątynię.

5. Wszystkim gościom i parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz dobrego nowego roku.